2021-03-27 06:00

publikacja
2021-03-27 06:00

fot. Natee K Jindakum / Shutterstock

Kończąc ostatni pełny tydzień marca, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.

Świetny debiut, mocne wejście do giełdowej czołówki i pochwały płynące na polski rynek kapitałowy z całego świata – tak było jeszcze jesienią 2020 roku, gdy Allegro wchodziło na GPW. Dziś notowania spółki wybijają kolejne minima, a samo Allegro stało się problemem nie tylko dla drobnych inwestorów, ale i dla giełdowych indeksów.

Kliknij, aby przejść do wykresu / Bankier.pl

W minionym tygodniu na stacjach ponownie płaciliśmy więcej niż w tygodniach poprzednich. Tempo wzrostu cen na stacjach wyraźnie jednak osłabło. Przeciętna cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95 wzrosła o 3 grosze na litrze, sięgając 5,23 zł/l. To niezmiennie najwyższy poziom od czerwca 2019 roku.

Tylko o 2,2 mld zł zwiększyła się w lutym ilość gotówki w obiegu. To najmniejszy wzrost od sierpnia. Dalej dynamicznie rosły za to kwoty zgromadzone na kontach, a malała popularność lokat.

/ Bankier.pl na podstawie danych NBP

Choć premierze „Cyberpunka 2077” towarzyszył ogrom problemów, dość zgodnie twierdzono, że na dobrym sprzęcie gra ma ogromny potencjał i jest bardzo wciągająca. M Science przedstawiło jednak raport, z którego wynika, że sprzedaż tytułu się załamała.

Porównanie sprzedaży trzech wybranych gier w kolejnych miesiącach po premierze / M Science

Zaledwie 25 tys. dzieci przyszło w Polsce na świat w styczniu. To najmniej od ponad 17 lat. Wyraźnie wyższa niż w latach poprzednich pozostawała liczba zgonów.

/ Bankier.pl na podstawie danych GUS

Każda kolejna fala pandemii COVID-19 w Polsce ma coraz mniejszy wpływ na rynek finansowy. Przechodzimy już trzecią falę, ale w przeciwieństwie do poprzednich tym razem nie widać prawie duże reakcji kursów akcji. Dlaczego? Możliwe są trzy powody.

/ Puls Biznesu

Niedzielny wieczór przyniósł gwałtowne osłabienie tureckiej liry. Wszystko z powodu nagłej decyzji prezydenta Turcji Recepa Erdogana o zwolnieniu dotychczasowego szefa tureckiego banku centralnego Naci Agbala.

Kliknij, aby przejść do wykresu / Bankier.pl

DU

Źródło:
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.