2021-04-15 10:26

publikacja
2021-04-15 10:26

Pekao

Ukraińscy klienci Pekao najważniejsze sprawy bankowe załatwią w ojczystym języku, a dodatkowo mogą liczyć na bezpłatne konto, kartę i bankomaty w Polsce oraz Ukrainie – poinformował w czwartek Bank Pekao.

Wskazano, że Pekao uruchomiło specjalną infolinię pod numerem 22 591 22 20, gdzie klienci z Ukrainy mogą uzyskać niezbędną pomoc w ojczystym języku. Usługi w wersji ukraińskiej są również dostępne na stronie internetowej, w serwisie Pekao24 czy aplikacji PeoPay. Dodatkowo mogą oni liczyć na bezpłatne konto, kartę i bankomaty w Polsce oraz Ukrainie. Ponadto – jak czytamy w informacji – bank oferuje obywatelom Ukrainy aż 50- proc. zniżkę na przekazy pieniężne do ojczystego kraju.

Napisano, że w Polsce pracuje legalnie obecnie ponad 0,5 mln, Ukraińców, natomiast biorąc pod uwagę wszystkich przebywających w Polsce, może to być nawet 1,5 mln osób.

Bank oferuje obywatelom Ukrainy korzystną ofertę dotyczącą Konta Przekorzystnego. Napisano, że w wariancie dla młodych jest ono bezwarunkowo za 0 zł, natomiast klienci powyżej 26 lat mogą uniknąć opłat jeśli co miesiąc zapewnią wpływ 500 zł na konto i wykonają jedną transakcję kartą. Zaznaczono, że na takich samych preferencyjnych warunkach mogą oni skorzystać z karty wielowalutowej do konta, która gwarantuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, w tym na Ukrainie, a przewalutowanie następuje bezpośrednio po bardzo atrakcyjnych kursach bez dodatkowych opłat czy prowizji banku.

Wskazano, że ukraińscy klienci mają także dostępny w bankowości internetowej Pekao24 kantor online, gdzie wymienią walutę po preferencyjnych kursach. „Teraz otwierając Konto Przekorzystne, obywatele Ukrainy mają możliwość dodatkowo skorzystania z atrakcyjnej oferty specjalnej. Po utworzeniu rachunku otrzymają oni kod zniżkowy, dzięki któremu trzy przekazy Western Union z aplikacji PeoPay lub Pekao24 zrealizują 50 proc. taniej” – napisano w informacji. Dodano, że aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać kod promocyjny w odpowiednim miejscu podczas zlecania przelewu Western Union. Promocja trwa do 31 lipca 2021 roku.

Napisano, że kolejną ofertą przygotowaną specjalnie dla Ukraińców są zniżki i rabaty na kursy języka polskiego i materiały edukacyjne. Płacąc kartą, aplikacją PeoPay lub realizując przelew za pomocą Pekao24 – jak czytamy – klienci mogą zyskać od 10 do nawet 50 proc. zniżki u partnerów Pekao. Z oferty można skorzystać do końca czerwca br.

autor: Ewa Wesołowska

Źródło:PAP

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.