Marcin Kaźmierczak2023-02-10 09:00, akt.2023-02-10 11:36redaktor Bankier.pl

publikacja
2023-02-10 09:00

aktualizacja
2023-02-10 11:36

Bez dostępu do bankowości internetowej, mobilnej, Blika, ale również kart debetowych i bankomatów będą w ten weekend klienci kilku banków działających w Polsce. Jak co tydzień sprawdzamy, w jakich dniach i godzinach przeprowadzone zostaną prace serwisowe.

Bez Blika i przelewów w weekend. Lepiej miej gotówkę przy sobie
Bez Blika i przelewów w weekend. Lepiej miej gotówkę przy sobie
/ Shutterstock

W nadchodzących dniach przerwy techniczne dotkną klientów banków: Pekao, BNP Paribas, VeloBanku, mBanku i Banku Pocztowego.

Bank Pekao – przerwa techniczna

W nocy z soboty na niedzielę prace serwisowe przeprowadzać będzie Bank Pekao. Od godz. 1:30 do 3:00 w niedzielę (12 lutego) niedostępna będzie m.in. aplikacja PeoPay.

Reklama

W czasie prowadzonych prac nie będzie można także płacić Blikiem. Co więcej, niedostępne będą wówczas także karty debetowe, nie będzie można więc płacić w terminalach płatniczych, ale także wypłacić pieniędzy z bankomatu czy przelać pieniędzy z karty kredytowej.

BNP Paribas – prace serwisowe

Klienci BNP Paribas na przerwę w dostępie do niektórych usług powinni przygotować się już w piątkowy wieczór. Prace serwisowe zaplanowane przez bank potrwają od godz. 22:00 do godz. 23:30 w piątek (10 lutego).

W ich trakcie niedostępne będą systemy: GOonline Biznes, GOmobile Biznes oraz GOconnect Biznes (Host to Host).

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym

Utrudnienia na szerszą skalę zaplanował na noc z piątku na sobotę Bank Pocztowy. Jak informują przedstawiciele banku, od godz. 21:35 w piątek (10 lutego) do godz. 3:30 w sobotę (11 lutego), niedostępna będzie bankowość internetowa, mobilna oraz serwis telefoniczny.

Choć w tym czasie płatności kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń, to klienci banku nie będą mieli dostępu do:

  • płatności Blikiem,
  • płatności Pay-By-Link,
  • przelewów i operacji na kartach w bankowości internetowej i mobilnej,
  • Automatycznych płatności za autostrady Autopay,
  • doładowania telefonu na kartę.

Jak informują przedstawiciele banku, niemożliwe będzie również złożenie wniosku o kartę debetową czy przeniesienie rachunku z innego banku. W trakcie prowadzonych prac niedostępne będą także „wnioski o kredyt online i inne wnioski w Markecie Cyfrowym, w tym wnioski o kartę kredytową czy usługi pocztowe e-Awizo oraz Polecony do skrzynki”.

VeloBank – bez Blika, bankowości internetowej i mobilnej

Przed klientami VeloBanku kolejny weekend pod znakiem przerw w dostępie do kont. Powodem są prace serwisowe, które zostaną przeprowadzone w nocy z soboty na niedzielę (11/12 lutego) od 23:50 do 3:00.

W ich trakcie nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej, skorzystać z aplikacji mobilnej, a tym samym wykonać przelewu. Niedostępne będą również przelewy Blikiem.

Jak informuje bank na swojej stronie internetowej, utrudnione mogą być także płatności online kartami.

mBank – niedostępny mKantor

Już w piątkowy wieczór (10 lutego), o godz. 19:00 prace serwisowe ruszą w systemach mBanku. Wpłyną one na wyłączenie mKantoru, z którego nie będzie można skorzystać zarówno w serwisie transakcyjnym oraz na urządzeniach mobilnych.

Utrudnienia mają zakończyć się o godz. 23:00

Źródło:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.