2022-05-06 15:53

publikacja
2022-05-06 15:53

Brak Blika i niedostępne bankomaty. Banki zapowiedziały przerwy
Brak Blika i niedostępne bankomaty. Banki zapowiedziały przerwy
fot. Hadrian / / Shutterstock

Utrudnienia w bankowaniu czekają na klientów kilku banków w najbliższy weekend. Wśród nich m.in. niedostępność usługi Blik oraz wypłaty gotówki z bankomatów. Lepiej wcześniej przygotować gotówkę i zrobić przelewy. Jak co tydzień na Bankier.pl sprawdzamy zapowiedziane przerwy techniczne w bankach.

Na najbliższy weekend przerwy techniczne zapowiedziało pięć banków: ING Bank Śląski, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Volkswagen Bank oraz Toyota Bank.

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

Na klientów ING Bank Śląski czeka sporo przerw technicznych w ciągu nadchodzących dni. W nocy z piątku na sobotę (z 6 na 7 maja) pomiędzy godziną 22:00 a 6:00 i w nocy z soboty na niedzielę (z 7 na 8 maja) od godziny 19:00 do 6:00 niedostępna będzie opcja otwierania konta, zastrzegania dokumentów tożsamości, odwoływania zastrzeżenia dokumentu, aktualizacji dokumentu tożsamości oraz składania wniosku o pożyczkę.

Dodatkowo w sobotę (7 maja) od 23:00 do północy nie będą działać płatności nie kartą w internecie w sklepach, które wymagają potwierdzenia 3D Secure (dodatkowej autoryzacji płatności kartą w Moim ING) oraz możliwość przypisania karty do telefonu oraz usunięcia jej z urządzenia, do którego została wcześniej przypisana. 

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 8 na 9 maja) od północy do godz. 2:30 klienci muszą liczyć się z utrudnieniami podczas realizacji transakcji wpłat i wypłat kartą w urządzeniach sieci ING/Planet Cash.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Bank Pekao z pracami serwisowymi

Krótką przerwa techniczna czeka także na klientów Banku Pekao. W poniedziałek od godz. 1:00 do godz. 1:40 niedostępne będą płatności za pomocą aplikacji mobilnej oraz kodem Blik. Podczas przerwy klienci nie skorzystają także z bankomatów, terminali płatniczych, karty debetowej oraz możliwości przelewania pieniędzy z karty kredytowej. W tym czasie bank będzie przeprowadzał prace serwisowe.

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy będzie przeprowadzał prace administracyjne. W związku pomiędzy godz. 23:00 w sobotę (7 maja) a godz. 3:00 w niedzielę (8 maja) niedostępna będzie realizacja transakcji kartą w Internecie z usługą 3DS wymagającą wprowadzenia kodu SMS oraz opcja dodawania karty do portfela cyfrowego Xiaomi Pay, Garmin Pay, Google Pay, Apple Pay.

Prace serwisowe w Volkswagen Banku

Volkswagen Bank zaplanował prace techniczne, które rozpoczną się w sobotę (7 maja) o godz. 23:00 i potrwają do niedzieli (8 maja) do godz. 3:00. Podczas przerwy serwisowej niedostępne mogą być niektóre usługi bankowe oraz usługa 3D Secure.

Toyota Bank z przerwą techniczną

Przerwę techniczną na najbliższy weekend zapowiedział także Toyota Bank. Klienci instytucji w niedzielę (8 maja) pomiędzy godz. 10:00 a 17:00 muszą liczyć się z utrudnieniami dostępnie do systemu bankowości elektronicznej, telefonicznej, wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności.

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)

Dominika Florek

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.