2023-06-30 06:00

publikacja
2023-06-30 06:00

Liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości internetowej na koniec I kw. 2023 r. wyniosła 23 mln. Blisko 89 proc. spośród nich aktywnie korzysta z bankowej aplikacji mobilnej – podał ZBP w opublikowanym w czwartek raporcie „NetBank”.

Coraz więcej Polaków bankuje w telefonach, a liczba ta stale rośnie
Coraz więcej Polaków bankuje w telefonach, a liczba ta stale rośnie
fot. VECTOR FUN / / Shutterstock

W czwartek Związek Banków Polskich opublikował raport „NetBank”, zawierający dane o klientach banków mających dostęp do bankowości internetowej. Z danych za I kwartał 2023 r. wynika, że liczba umów klientów indywidualnych z dostępem do usług bankowości internetowej wynosi ponad 42 mln. Liczba klientów, którzy aktywnie korzysta z bankowości internetowej, na koniec I kw. wyniosła 23 mln.

Jednocześnie liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wynosi obecnie ponad 20 mln. ZBP wyliczył, że oznacza to wzrost o ponad 4 proc. w porównaniu do IV kwartału 2022 r., zaś w stosunku do I kwartału 2022 r. jest to 15-proc. wzrost.

„Polacy chętnie korzystają z bankowości internetowej i bankowych aplikacji mobilnych. Liczba takich klientów rośnie stale z kwartału na kwartał. Z pewnością możemy to przypisać łatwej i wygodnej formie, która umożliwia zarządzanie swoimi finansami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Dużą rolę odgrywa tutaj także bezpieczeństwo. Banki stale monitorują zabezpieczenia swoich platform i wprowadzają coraz bardziej zaawansowane metody uwierzytelniania. Cenimy również bankowość internetową za szeroki zakres usług i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nam zaoszczędzić czas” – powiedział wiceprezes Związku Banków Włodzimierz Kiciński.

Z danych ZBP wynika, że przybywa także użytkowników, którzy co najmniej raz w miesiącu logują się do e-bankowości. Ich liczba wzrosła o 3 proc. względem IV kwartału 2022 r.

Kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."

Pobierz kalkulator „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”
Chcesz sprawdzić, jaka będzie rata po dopłacie? Zastanawiasz się, na jaką kwotę kredytu będzie Cię stać? Chcesz dowiedzieć się, jak długość okresu spłaty wpłynie na raty? Pobierz kalkulator, który wyliczy szacunkowy harmonogram kredytu z dofinansowaniem – „pełną” ratę i ratę po dopłacie.
Pobierz poradnik zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Związek podał także, że wśród ponad 20 mln klientów indywidualnych aktywnie korzystających z bankowości mobilnej ponad 13,6 mln użytkowników loguje się przynajmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej, ale jednocześnie nie loguje się do bankowości elektronicznej.

autor: Marek Siudaj

Źródło:PAP
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.