2021-07-19 11:53

publikacja
2021-07-19 11:53

Dane klientów Santander Banku na śmietniku
Dane klientów Santander Banku na śmietniku
/ Bankier.pl

Dane klientów jednego z oddziałów Santander Banku Polska trafiły do ogólnodostępnego kontenera ze śmieciami – donoszą użytkownicy serwisu Wykop.pl. Z ich relacji wynika, że z dokumentów można było odczytać m.in. numery PESEL i adresy zamieszkania. Incydent miał miejsce w Pile.

– Dziś w drodze do bankomatu natrafiłem na kontener wypchany jakimiś dokumentami bankowymi. Bank zmienia siedzibę i postanowił pozbyć się starych papierów. Nie musiałem grzebać w tym kontenerze, bo już na wierzchu natrafiłem dokumenty z PESEL-ami, adresami itp. – napisał w serwisie wykop użytkownik muciosgracjas. Do informacji dołączył zdjęcia potwierdzające znalezisko.

Skontaktowaliśmy się z bankiem w tej sprawie. Przedstawiciele banku nie kryją zaskoczenia. Zgodnie z procedurami obowiązującymi w Santander Banku Polska dokumenty te powinny zostać zniszczone.

– Jesteśmy zaskoczeni faktem, że archiwalne dokumenty znalazły się w zewnętrznym kontenerze. Zgodnie z naszymi procedurami, dokumenty te powinny być zniszczone. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o tych dokumentach, zabezpieczyliśmy je we właściwy sposób. Obecnie  prowadzimy wyjaśnienia co do okoliczności tego zdarzenia oraz analizujemy pod kątem ewentualnego naruszenia praw podmiotów danych. Kolejne działania będziemy podejmować niezwłocznie po zakończeniu tych czynności. Jest nam niezmiernie przykro z powodu tego incydentu – usłyszeliśmy w banku.

Bankier.pl

WB/Bankier.pl

Źródło:
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.