2023-05-29 08:59

publikacja
2023-05-29 08:59

Część klientów ING Banku Śląskiego musiała w weekend zmagać się z zablokowanymi kartami płatniczymi. To efekt wycieku danych u jednego z operatorów kart.

ING Bank Śląski zablokował karty płatnicze
ING Bank Śląski zablokował karty płatnicze
fot. husjur02 / / Shutterstock

– W nocy z piątku na sobotę otrzymaliśmy informację, że u jednego z operatorów naszych kart nastąpił wyciek danych. Wiemy, których kart mogło to dotyczyć, dlatego natychmiast zablokowaliśmy je, by nikt nie mógł ich wykorzystać w nieuprawniony sposób – brzmi komunikat na stronie internetowej ING Banku Śląskiego.

Jak informują przedstawiciele banku, klienci, których karty zostały zablokowane, muszą teraz je zastrzec. Można to zrobić m.in. poprzez aplikację Moje ING. Zastrzeżenie karty umożliwi zamówienie nowej, co również można zrobić wykorzystując aplikację banku.

Reklama

Płatności można dokonywać jeszcze zanim karta fizycznie trafi do odbiorcy. Po zamówieniu można ją dodać do portfeli cyfrowych (np. Apple Pay, Google Pay) i płacić zbliżeniowo.

MKZ

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Źródło:

Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.