Marcin Kaźmierczak2023-05-31 08:50redaktor Bankier.pl

publikacja
2023-05-31 08:50

ING Bank Śląski zmienił wszystkim klientom limity przelewów w bankowości internetowej oraz mobilnej aplikacji Moje ING. Zmieniły się także maksymalne dzienne limity przelewów przez internet.

ING Bank Śląski zmniejszył limity przelewów. To efekt ostatniego wycieku danych
ING Bank Śląski zmniejszył limity przelewów. To efekt ostatniego wycieku danych
/ Shutterstock

Zmiany to pokłosie sytuacji z ostatniego weekendu, gdy ze względu na wyciek danych u jednego z operatorów kart ING Bank Śląski zablokował karty płatnicze części swoich klientów.

ING – limity przelewów w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej

Jak wynika z wiadomości przesłanej klientom ING Banku Śląskiego, domyślny dzienny limit przelewów w bankowości internetowej oraz za pomocą aplikacji Moje ING ustalony został na 10 tys. zł. Każdy klient może oczywiście zmienić tę kwotę.

Jak jednak ostrzegają w przesłanej wiadomości przedstawiciele ING Banku Śląskiego, „po zmianie limitu i wykonaniu przelewu na wyższą kwotę, ze względu bezpieczeństwa, limit warto przywrócić do niższej wartości”.

ING Bank Śląski zmniejszył również maksymalne dzienne limity przelewów przez internet. Od teraz wynoszą one: 200 tys. zł dla przelewów wykonywanych z poziomu bankowości internetowej oraz 50 tys. zł dla przelewów przeprowadzanych za pomocą aplikacji Moje ING.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Jak informuje bank w komunikacie, limit nie obejmuje przelewów własnych oraz przelewów do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse – Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.