Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie podpisał z BGK umowę o współpracy w zakresie bezpiecznego kredytu 2%, wynika z publikowanej przez BGK listy banków uczestniczących w programie. Na liście jest obecnie dziewięć banków.

Na liście banków, które podpisały umowy z BGK o współpracy w zakresie bezpiecznego kredytu 2%: dokonywania dopłat i udzielania gwarancji wkładu własnego są obecnie: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, PKO BP, SGB-Bank i Velo Bank.

Program „Bezpieczny kredyt 2%” dla osób chcących kupić pierwsze mieszkanie zacznie obowiązywać od 1 lipca. Obejmuje m.in. dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego (różnicy między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%). Dopłaty mają obowiązywać przez 10 lat.

BGK jako operator Programu będzie odpowiedzialny m.in za wypłatę środków w Bezpiecznym kredycie 2% są to dopłaty do kredytu, a w Koncie Mieszkaniowym za premie mieszkaniowe.

(ISBnews)


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.