2022-03-23 13:03

publikacja
2022-03-23 13:03

KNF ustanowiła kuratora w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu
KNF ustanowiła kuratora w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła kuratora w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu; powierzyła pełnienie tej funkcji Spółdzielni Spółdzielczy System Ochrony SGB – poinformował w środę Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

„Komisja Nadzoru Finansowego (+KNF+) na posiedzeniu w dniu 22 marca 2022 r. jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu z dniem 23 marca 2022 r. kuratora w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu (+Bank+) oraz powierzyła pełnienie tej funkcji Spółdzielni Spółdzielczy System Ochrony SGB, która posiada wszelkie niezbędne kompetencje, a także potencjał kadrowy, analityczny oraz organizacyjny w tym zakresie” – napisano w komunikacie UKNF.

Jak wyjaśniono, celem ustanowienia kuratora jest poprawa sytuacji Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu. „Kurator ma zapewnić jednocześnie efektywny przepływ informacji między Bankiem a Urzędem KNF oraz stworzyć możliwość bieżącego monitorowania podejmowanych w Banku działań” – dodano.

UKNF zaznaczył, że kurator ustanowiony w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu nie jest organem Banku, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych. Kurator może brać udział we wszystkich posiedzeniach organów Banku. „Ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Bank usług na rzecz jego klientów” – podkreślono. (PAP)

mmu/ pad/

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Źródło:PAP
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.