Z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl, wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia litr oleju potaniał o 22 grosze i kosztuje dziś średnio 6,49 zł. „W porównaniu do sytuacji sprzed roku diesel jest tańszy natomiast o ponad 70 groszy i jego średnia ogólnopolska cena dziś jest identyczna jak przeciętna cena benzyny Pb95 sprzed roku” – napisano.

Wskazano, że powody do zadowolenia mają także posiadacze aut z silnikiem benzynowym – 95-oktanowa benzyna jest o 10 groszy tańsza niż przed tygodniem i za jej litr płaci się przeciętnie 6,72 zł. Według analityków, paliwo to jest jednak droższe o ponad 20 groszy niż rok temu.

Wyliczono, że najmniejsza – dwugroszowa obniżka – dotyczy LPG, które oferowane jest na stacjach po 3,07 zł/l, co oznacza, że w skali roku paliwo to potaniało o ponad 50 groszy.

Z analizy e-petrol.pl wynika, że na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Podlasie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 i diesla: 6,67 i 6,43 zł/l. Z kolei w województwie świętokrzyskim najtańszy jest autogaz (2,98 zł/l)

„Zdecydowanie najdrożej jest w województwie zachodniopomorskim, w którym e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny benzyny Pb95, oleju napędowego i LPG. Wynoszą one odpowiednio: 6,77; 6,57 i 3,18 zł/l” – napisano. (PAP)

ewes/ mmu/


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.