2022-04-29 12:00, akt.2022-04-30 14:12

publikacja
2022-04-29 12:00

aktualizacja
2022-04-30 14:12

Majówka z przerwą w jednym banku, ale i tak lepiej zrobić przelew wcześniej
Majówka z przerwą w jednym banku, ale i tak lepiej zrobić przelew wcześniej
fot. Undrey / / Shutterstock

W najbliższych dniach z przerwą techniczną będą musieli radzić sobie jedynie klienci ING Banku Śląskiego. Warto jednak pamiętać, że w związku z wydłużonym weekendem przelewy zaplanowane na 3 maja warto wykonać wcześniej.

Wtorek bez systemu Elixir

Jak przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR), w najbliższy wtorek, 3 maja, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy, nie odbędą się sesje rozliczeniowe w systemie Elixir. Przelew zaplanowany na ten dzień warto zlecić więc dzień wcześniej.

System Elixir będzie pracował do piątku (29 kwietnia). Ostatnia sesja rozliczeniowa odbędzie się tradycyjnie o godz. 16.00. Po przerwie weekendowej rozliczenia będą realizowane w poniedziałek 2 maja, który jest zwykłym dniem roboczym.

Jak przypomina KIR, niezależnie od funkcjonowania systemów Elixir i Euro Elixir, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych – Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach.

To już za nami:

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

Jedynym bankiem, który zaplanował prace serwisowe w nadchodzący weekend, jest ING Bank Śląski. Utrudnienia rozpoczną się w sobotę (30 kwietnia) o godz. 8 i potrwają do godz. 14.

W tym czasie nie będzie można korzystać z modułu Makler w systemie bankowości internetowej. Niedostępna będzie także aplikacja ING Makler Mobile.

MKZ

Źródło:
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.