Dominika Florek2023-04-14 11:00redaktor Bankier.pl

publikacja
2023-04-14 11:00

Utrudnienia czekają na klientów aż dziewięciu banków w Polsce. Kłopoty pojawią się m.in. przy płatnościach Blik, przelewach oraz w dostępie do środków na rachunkach. Sprawdzamy, które banki zapowiedziały przerwy techniczne.

Nadchodzą kłopoty dla klientów banków. Przerwy zapowiedziało aż 9 instytucji
Nadchodzą kłopoty dla klientów banków. Przerwy zapowiedziało aż 9 instytucji
fot. Shafieva.Alena / / Shutterstock

Przerw technicznych w najbliższy weekend trzeba się spodziewać w następujących bankach: PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Bank Pekao, Santander Bank Polska, VeloBank, Bank Pocztowy oraz Santander Consumer Bank.

PKO Bank Polski z przerwą techniczną 

Na sobotę prace serwisowe zapowiedział PKO Bank Polski. Pomiędzy północą a godziną 6:00 w niedzielę (16 kwietnia) niedostępny będzie serwis internetowy i telefoniczny banku, funkcje otwartej bankowości oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. 

W trakcie przerwy techniczne klienci będą mogli dokonać autoryzacji płatności kartą 3D-Secure 2 wyłącznie kodem SMS i PIN-em do karty. Jak podaje PKO BP, podczas prac serwisowych aplikacją mobilną będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych wyłącznie za pomocą usługi Blik.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

Kolejną instytucją, która zapowiedziała przerwę techniczną, jest ING Bank Śląski. W najbliższy weekend w nocy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 kwietnia) bank będzie prowadził prace modernizacyjne. W związku z tym niedostępne będą następujące usługi:

Refinansowanie kredytu mieszkaniowego krok po kroku
  • płatności kartami w internecie z 3DSecure (dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS),
  • przelewy Express Elixir,
  • przelewy na telefon Blik do innego banku,
  • przelewy z rachunku karty kredytowej, 
  • aktywacja kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN,
  • zamawianie kart płatniczych,
  • przypisywanie kart do telefonu w aplikacji mobilnej,
  • dodawanie kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • realizacja operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

W trakcie przerwy technicznej nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych. Utrudnione będzie również: składanie wniosków online, obsługa kart w systemie ING Business, korzystanie z usług powierniczych (e-Custody). Mogą występować też problemy z realizacją transakcji kartami płatniczymi w bankomatach, wpłatomatach oraz terminalach płatniczych.

Oprócz wymienionych utrudnień w ING Banku Śląskim na klientów czeka również przerwa w dostępie do usług maklerskich w systemie bankowości internetowej, która potrwa od godz. 8:00 do 18:00 w sobotę (15 kwietnia).

Dodatkowo w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 16 na 17 kwietnia) od północy do godziny 3:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie offline, podaje ING Bank Śląski. 

Przerwa w Banku Pekao 

Przerwa techniczna dotknie również klientów Banku Pekao. Prace serwisowe rozpoczną się o godzinie 7:00 i potrwają do godziny 18:00 w sobotę (15 kwietnia). W tym czasie klienci muszą liczyć się z utrudnieniami podczas korzystania z internetowego serwisu maklerskiego, platformy eTrader Pekao oraz w trakcie pobierania historii podatkowej i PIT-8C

Prace serwisowe w Santander Banku Polska

Prace techniczne zapowiedział także Santander Bank Polska. Przerwa rozpocznie się w piątek (14 kwietnia) o godzinie 22:00 i potrwa do godziny 7:00 w sobotę (15 kwietnia). W jej trakcie niedostępna będzie bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatności w sklepach internetowych (Przelew24) oraz Blik.

Dłuższa przerwa techniczna dotyczy usługi Kantor, która będzie niedostępna od godziny 22:00 w piątek (14 kwietnia) do godziny 7:00 w sobotę (15 kwietnia)

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym

Kilka przerw technicznych czeka na klientów Banku Pocztowego. Dwie z nich będą mieć miejsce w niedzielę (16 kwietnia). W związku z przeprowadzanymi pracami administracyjnymi pomiędzy godziną 3:00 a 7:00 niedostępne będzie pobieranie danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC. Natomiast pomiędzy godziną 8:00 a 14:00 niedostępne będą transakcje internetowe z wykorzystaniem usługi 3D Secure. 

Kolejną przerwę zaplanowano na wtorek (18 kwietnia). Od godziny 1:00 do 3:00 klienci Banku Pocztowego muszą liczyć się z utrudnieniami podczas transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych kartami, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.

Santander Consumer Bank z przerwą

Santander Consumer Bank zaplanował prace serwisowe. W związku z tym w sobotę (15 kwietnia) pomiędzy godziną 5:00 a 7:30 oraz w nocy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 kwietnia) w godzinach 22:30 – 1:00 niedostępna będą aplikacja mobilna oraz bankowość internetowa.

Prace administracyjne w VeloBanku

Przerwa techniczna będzie także w VeloBanku. W nocy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 kwietnia) od godziny 23:50 do 6:00 klienci banku nie skorzystają z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz Blika. Dodatkowo w trakcie prac serwisowych mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach online kartą. 

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)
Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.