„Minister Tadeusz Kościński wspiera działania mające zwiększyć zainteresowanie Polaków szczepieniami przeciw COVID-19. Wyrazem tego jest rozporządzenie, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT” – poinformowało we wtorek PAP Ministerstwo Finansów.

Resort wyjaśnił, że rozporządzenie zostało wydane na wniosek Totalizatora Sportowego, który jest organizatorem „Loterii Narodowego Programu Szczepień”. Zgodnie z rozporządzeniem, nagrody otrzymane w Loterii, o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT.

MF zaznacza, że rozporządzenie uzupełni rozwiązanie ustawowe zwalniające od podatku jednorazowe wygrane w loteriach promocyjnych o wartości niższej niż 2 tys. 280 zł.

„Dzięki temu wszystkie nagrody otrzymane w Loterii Narodowego Programu Szczepień będą zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł)” – wyjaśniło ministerstwo.

Jak podało MF, rozporządzenie zostało podpisane przez Kościńskiego w poniedziałek, 12 lipca. Wejdzie w życie w środę, 14 lipca 2021 r.

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.