2023-01-18 15:08, akt.2023-01-18 17:01

publikacja
2023-01-18 15:08

aktualizacja
2023-01-18 17:01

Ukraiński bank internetowy Monobank, który na Ukrainie obsługuje około 6 mln osób, wchodzi do Polski. Polska wersja tego banku będzie nosić nazwę „Stereo by mono”.

Nowy bank internetowy wchodzi do Polski. Będzie działał pod nazwą Stereo
Nowy bank internetowy wchodzi do Polski. Będzie działał pod nazwą Stereo
/ Stereo

„Według danych w Polsce przebywa około 3 mln Ukraińców. Liczymy przede wszystkim na nich, ale oczywiście zachęcamy do skorzystania również naszych polskich przyjaciół. Chcemy zaskoczyć ich poziomem ukraińskiego serwisu” – napisał na Instagramie współwłaściciel Monobanku Oleg Gorokhovski.

„Minęło prawie 11 miesięcy od pełnowymiarowej inwazji Rosji na terytorium Ukrainy. Mimo to Ukraińcy wciąż chodzą do pracy, spłacają kredyty, a nawet otwierają nowe restauracje i różne firmy.Wojna nie przeszkodziła również zespołowi monobanku, największego banku internetowego w Ukrainie z 6,8 milionami klientów, w przygotowaniu się do uruchomienia nowego projektu stereo w Polsce.” – czytamy w komunikacie prasowym.

„Przeanalizowaliśmy rynek i oferty głównych graczy i zdaliśmy sobie sprawę, że możemy zaproponować coś więcej. Chcemy dać Ukraińcom w Polsce możliwość korzystania ze zwykłych usług i pokazać Europejczykom, że bankowość może być wygodna, szybka, a nawet zabawna. Mamy nadzieję, że nasz projekt stanie się kamieniem milowym w integracji europejskiej Ukrainy” – wyjaśnia Oleg Gorokhovsky, współzałożyciel monobanku i stereo. 

Klienci stereo będą mogli w kilka minut otworzyć konto w aplikacji i uzyskać dostęp do karty wirtualnej lub zamówić fizyczną. W aplikacji będzie można płacić za usługi, robić przelewy w Polsce, Ukrainie i na świecie na numer karty, znajomym z listy kontaktów lub na numer konta. Karty można dodać do Apple i Google Pay, a dla subskrybentów pakietu stereo+ dostępne będą ciekawe usługi dodatkowe.

Po uruchomieniu klienci będą mogli korzystać z kredytów. stereo pomoże Ukraińcom stworzyć historię kredytową i szybciej zaadaptować się w Polsce, otwierając rachunki bankowe z pełną europejską licencją bankową.

Obsługa klienta stereo odpowie na wszelkie pytania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem komunikatorów, takich jak WhatsApp, Messenger i Viber. Założyciele ogłosili, że nie będzie chat botów, tylko komunikacja z doradcami w języku polskim i ukraińskim.

„Stereo by mono” będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2023 roku. Ukraiński Monobank został założony w 2017 roku.

Źródło:Bankier24

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.