2021-10-14 06:00

publikacja
2021-10-14 06:00

Przerwa w ING. Przed nami utrudnienia w bankomatach i przy płatności kartą
Przerwa w ING. Przed nami utrudnienia w bankomatach i przy płatności kartą
fot. Gold Picture / / Shutterstock

ING Bank Śląski zapowiedział przerwę w dostępie do części usług i funkcji kartowych. Utrudnienia będą dotyczyć m.in. płatności za zakupy stacjonarnie, online oraz podczas korzystania z bankomatów i wpłatomatów. Lepiej przygotować gotówkę wcześniej.

Kolejny bank zapowiedział przerwę techniczną w środku tygodnia. Przeważnie instytucje planują prace serwisowe, administracyjne oraz modernizacyjne na weekend, jednak to już kolejna sytuacja w ostatnim czasie, gdy mamy do czynienia z niedostępnością i utrudnieniami wcześniej.

W nocy z czwartku na piątek (14 na 15 października) ING Bank Śląski będzie przeprowadzał prace serwisowe. Pomiędzy północą a godziną 3:00 klienci muszą liczyć się z utrudnieniami podczas realizacji transakcji kartami płatniczymi w punktach sprzedaży, przy zakupach online oraz w bankomatach i wpłatomatach.

ING Bank Śląski zapowiedział także, że w trakcie zaplanowanej na koniec tygodnia przerwy technicznej klienci nie skorzystają z niektórych funkcji kartowych w Moim ING oraz ING Business. Niedostępna będzie:

  • realizacja płatności internetowych kartami z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure),
  • aktywacja kart, zmienianie limitów transakcyjnych, ubezpieczanie kart i nadawanie kodów PIN, zamawianie kart płatniczych,
  • dodawanie kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowych.

Dodatkowo oprócz wymienionych powyżej utrudnień w trakcie prac technicznych niedostępne będą pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych. Natomiast „zastrzeganie kart będzie możliwe wyłącznie na specjalnej infolinii” – podaje ING Bank Śląski w komunikacie.

Kliknij, żeby przejść dalej (Bankier.pl)

DF

Źródło:
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.