Przerwy techniczne w dużych bankach w ten weekend. Lepiej wypłać gotówkę wcześniej
Przerwy techniczne w dużych bankach w ten weekend. Lepiej wypłać gotówkę wcześniej
fot. lucadp / / Shutterstock

Niedostępna bankowość internetowa, utrudnienia przy przelewach natychmiastowych i brak usługi Blik – tak zapowiada się weekend w trzech bankach. Jak co tydzień na łamach Bankier.pl sprawdzamy, które banki zapowiedziały przerwy techniczne na najbliższy weekend.

Z utrudnieniami w nadchodzący weekend (17-19 grudnia) powinni liczyć się klienci ING Banku Śląskiego, Santander Bank Polska oraz mBanku.

ING Bank Śląski – przerwa techniczna

Największe utrudnienia w najbliższy weekend czekają klientów ING Banku Śląskiego. W nocy z soboty na niedzielę (18-19 grudnia) od godz. 0.00 do 5.30 utrudnione będzie płacenie Blikiem, wpłacanie pieniędzy we wpłatomatach, korzystanie z kart w systemie ING Business i korzystanie z procesów e-Custody, składanie wniosków w Moim ING oraz na stronie internetowej banku oraz rozliczanie online wpłat w tzw. wrzutniach.

Jak informują przedstawiciele banku, dodatkowo nie będzie można płacić kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, wykonywać przelewów z rachunku karty kredytowej, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych ani nadawać kodów PIN i zamawiać kart płatniczych.

Niedostępne będzie także dodawanie kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (np. Apple Pay, Garmin Pay czy Google Pay), realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej, składanie wniosków o pożyczkę i nowe usługi do kont bieżących i oszczędnościowych oraz wniosków związanych z tarczą finansową. Nie będzie można również autoryzować profilu zaufanego.

Santander Bank Polska – prace serwisowe w weekend

Wcześniej, bo już w nocy z piątku na sobotę (17-18 grudnia) prace serwisowe będzie przeprowadzał Santander Bank Polska. Od północy do godz. 6.30 w sobotę nie będzie można płacić Blikiem oraz zlecać przelewów natychmiastowych. Niemożliwe będą także płatności za zakupy w internecie za pomocą Przelewu24.

Co więcej, nie będzie można w ogóle zalogować się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Jak informuje bank na swojej stronie internetowej, utrudnienia nie powinny jednak zakłócać działania kart płatniczych ani bankomatów.

mBank – niedostępny makler

Przerwę techniczną zapowiedział także mBank. Klienci instytucji nie skorzystają z jednej z usług. W sobotę (18 grudnia) od godziny 6:30 do godziny 12:00 niedostępny będzie eMakler.

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.