2021-06-18 11:21

publikacja
2021-06-18 11:21

Przerwy techniczne w kilku dużych bankach. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej
Przerwy techniczne w kilku dużych bankach. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej
fot. lucadp / / Shutterstock

W najbliższy weekend klienci kilku dużych instytucji mogą mieć problemy z korzystaniem z usług bankowych. Prace nad serwisami bankowości elektronicznej czy aplikacjami mobilnymi zapowiedziało siedem banków. Pierwsze utrudnienia rozpoczną się jeszcze w piątek, 18 czerwca.

Przerwy na ten weekend zapowiedziały następujące banki: Bank PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, Bank Millennium, BNP Paribas Bank Polska, mBank i Bank Pocztowy.

Prace serwisowe w Santander Banku Polska

Jeszcze w piątek, 18 czerwca, z problemami będą borykać się klienci Santander Bank Polska. Prace techniczne rozpoczną się o godz. 22.00 i potrwają do godz. 7.30 w sobotę. Usprawniana będzie aplikacja mobilna i serwis bankowości internetowej.

W związku z przeprowadzanymi pracami od godz. 22.00 w piątek nie będzie można dokonywać płatności Blikiem, wykonywać przelewów natychmiastowych oraz korzystać z Kantoru Santander.

Niemożliwe będą także zakupy w internecie za pośrednictwem Przelewu24. Z kolei od godz. 23.00 nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

BNP Paribas Bank Polska – przerwa techniczna

W piątek wieczorem rozpoczną się także prace serwisowe przeprowadzane przez BNP Paribas Bank Polska.

Bank poinformował na swojej stronie internetowej, że w nocy z piątku na sobotę (18-19 czerwca), w godz. 22.00-1.00 przeprowadzi prace serwisowe, które spowodują czasową niedostępność systemów BiznesPl@net, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host.

Przerwa techniczna – PKO Bank Polski i Inteligo

W nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca) prace serwisowe przeprowadzać będzie PKO Bank Polski. Od godz. 0.00 do godz. 12.00 w niedzielę (20 czerwca) nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO oraz iPKO Biznes, jak również aplikacji iPKO Biznes, funkcji Open Banking. Niedostępne będą również płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Jak informuje bank, w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie jedynie autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

W czasie przerwy aplikacja IKO oraz iPKO Biznes mobile będzie niedostępna od godz. 0.00 do godz. 6.00 w niedzielę (20 czerwca), a pomiędzy godz. 6.00 a 12.00 będzie można jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych Blikiem.
Wszystkie karty, w tym karta debetowa PKO Ekspres, będą działać.

Bank Pekao – weekendowa przerwa

Zarówno na sobotę, jak i niedzielę prace serwisowe zaplanował Bank Pekao. W sobotę (19 czerwca) od godz. 12.00 do 21.00 nie będzie można składać dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i platformie eTrader Pekao.

Z kolei w niedzielę (20 czerwca) od godz. 3.00 do 5.00 nie będzie można skorzystać z aplikacji PeoPay oraz płacić kartami debetowymi.

Przerwa techniczna w Banku Millennium

W nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca) z niektórych usług nie będą mogli skorzystać także posiadacze kont w Banku Millennium. Od godz. 1.00 do 1.20 w niedzielę (20 czerwca) w związku z pracami serwisowymi niedostępne będą Millenet i aplikacja mobilna.

mBank – prace serwisowe w weekend

Do instytucji, które w najbliższy weekend przeprowadzać będą prace serwisowe, dołączył mBank. Jak radzą przedstawiciele banku, tym razem warto wcześniej wypłacić gotówkę.

W niedzielę (20 czerwca) od godz. 2.00 do 10.00 nie będzie można płacić kartami, wypłacać gotówki z bankomatów ani wpłacać pieniędzy za pomocą wpłatomatów.

Nieco dłużej, od godz. 2.00 do 11.45, nie będzie można także dokonywać płatności internetowych. W tym czasie niedostępny będzie zarówno serwis transakcyjny, jak i aplikacja mobilna. Ponadto od godz. 1.30 do 12.30 w niedzielę nie będzie można składać jakichkolwiek wniosków. Niedostępna będzie także mLinia.

Prace serwisowe dotkną także klientów korporacyjnych i z obszaru MSP. W ich przypadku utrudnienia potrwają od godz. 2.00 do 10.00 w niedzielę (20 czerwca).

Bank Pocztowy – przerwa techniczna

W nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca) płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure, nie będą mogli dokonywać klienci Banku Pocztowego. Utrudnienia rozpoczną się w niedzielę (20 czerwca) o godz. 0.00 i potrwają do godz. 4.00.

Ponadto od godz. 3.00 do 7.00 wystąpi brak możliwości przyłączania kart do portfela cyfrowego i wysyłki powiadomień SMS.

MKaz

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.