Müller poinformował w piątek w Polsat News, że prezentacja tarczy antyinflacyjnej będzie w przyszłym tygodniu. „Później jest posiedzenie Sejmu, więc na tym posiedzeniu ta tarcza będzie przyjmowana” – powiedział rzecznik rządu.

Pytany co, będzie w tej tarczy – i czy dzięki niej na święta stanieje benzyna – Müller zapewnił, że dotyczyć ona będzie „sektora paliowego i energetycznego”, a także „różnych rozwiązań, które mają obniżyć nieco ceny kluczowych produktów”. „Liczę na to, że taki efekt (obniżkę cen benzyny na święta – PAP) ten pakiet rozwiązań przyniesie” – podkreślił.

W środę w Sejmie wiceminister finansów Piotr Patkowski zapowiedział, że w ciągu tygodnia rząd przedstawi konkretne postulaty pakietu antyinflacyjnego. Celem pakietu ma być złagodzenie skutków wzrostu cen energii.

Minister klimatu Anna Moskwa mówiła na początku listopada, że taki pakiet jest gotowy, ruszy od kolejnego roku. „Całą grupę osób, które tego wsparcia osób potrzebują, nazywamy odbiorcami wrażliwymi. To emeryci, renciści, osoby, które funkcjonują na co dzień w systemie wsparcia finansowego niższych dochodów” – oświadczyła Moskwa.

Dodała, że w tym ujęciu wsparcie może uzyskać ok. 2,6 mln osób, ale sytuacja jest cały czas analizowana i do pakietu kwalifikowane są kolejne grupy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.