2021-09-03 10:43

publikacja
2021-09-03 10:43

To dopiero awaria w banku. Klienci mieli 290 mld euro debetu
To dopiero awaria w banku. Klienci mieli 290 mld euro debetu
fot. FabrikaSimf / / Shutterstock

Debet w wysokości nawet 290 miliardów euro odkryli w czwartek na swoich kontach osobistych klienci jednego z banków we Włoszech. Spanikowanych posiadaczy rachunków bankowych uspokojono, że doszło do awarii.

Włoska prasa zauważa w piątek, że trudno opisać zdumienie i przerażenie wielu klientów filii jednego z zagranicznych banków, którzy odkryli, że wypłacono z ich kont sumy, jakich nigdy na nich nie mieli; na przykład 233 999 997 204 euro, 294 miliardy euro albo „tylko” 60 miliardów euro.

Posiadacze rachunków zostali o tym zawiadomieni przez specjalną aplikację, którą informowani są o wykonywanych operacjach. Gdy pojawiły się te monstrualne sumy, ich konta zostały zablokowane.

Dziennik „Corriere della Sera” pisze o panice wśród klientów, ale i serii ironicznych komentarzy w mediach społecznościowych.

Jeden z nich ironizował na Twitterze: „Mam debet w wysokości 269 miliardów euro i mało co nie umarłem. Jeśli w ramach przeprosin przelejecie mi 1 procent tej sumy, nie zmienię banku”.

Bank przeprosił wszystkich klientów, tłumacząc, że doszło do „błędu technicznego” i że został on usunięty przez ekspertów.(PAP)

sw/ kib/

Źródło:PAP
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.