Klienci czterech banków będą musieli w nadchodzących dniach radzić sobie bez dostępu do bankowości internetowej, aplikacji mobilnych banku, płatności Blikiem, a także bankomatów i wpłatomatów. Jak co piątek sprawdzamy, które banki zaplanowały weekendowe prace serwisowe.

Weekend bez bankomatów, przelewów i Blika. Te banki szykują utrudnienia
Weekend bez bankomatów, przelewów i Blika. Te banki szykują utrudnienia
/ Andrzej Rostek

Pomiędzy 26 a 28 maja z utrudnieniami do pieniędzy muszą liczyć się klienci ING Banku ŚląskiegoBNP Paribas, Santander Consumer Banku oraz VeloBanku.

ING Bank Śląski – weekend bez bankomatów i przelewów

Utrudnienia na najszerszą skalę dotkną w nadchodzący weekend klientów ING Banku Śląskiego. Będą one związane z pracami serwisowymi, które potrwają od godz. 23:30 w sobotę (27 maja) do godz. 6:00 w niedzielę (28 maja).

W tym czasie niedostępne będą:

  • bankomaty i wpłatomaty
  • systemy Moje ING i ING Business
  • płatności Blikiem
  • przelewy ekspresowe
  • płatności internetowe za pomocą „Płać z ING”
  • płatności kartami w internecie z 3DSecure (czyli te, które potwierdzane są w aplikacji lub kodem SMS)
  • specjalny interfejs PSD2

Jak informują przedstawiciele banku, w trakcie prac serwisowych mogą wystąpić także trudności w płatnościach kartami.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

BNP Paribas – przerwa techniczna

Już w piątkowy wieczór (26 maja) bez dostępu do bankowości mobilnej i internetowej będą klienci BNP Paribas. Od godz. 20:00 do godz. 2:00 w sobotę (27 maja) niedostępne będą systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes oraz GOconnect Biznes (Host to Host).

Dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę (27/28 maja) od godz. 22:00 do 0:30 nie będzie można płacić Blikiem, niemożliwe będą także płatności online typu PaybyLink, PaybyNet, PayU Espress, przelewy na telefon, express elixir oraz płatności za parkingi i bilety za pomocą aplikacji.

Prace serwisowe w Santander Consumer Banku

Również w nocy z soboty na niedzielę (27/28 maja) serwisowane będą systemy Santander Consumer Banku. Prace potrwają 

W czasie prowadzonych prac niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. Jak informują przedstawiciele banku, podczas przerwy technicznej będzie można płacić kartami kredytowymi.

VeloBank – bez bankowości mobilnej i blika

Od godz. 23:50 w sobotę (27 maja) do godz. 6:00 w niedzielę (28 maja) bankowość internetowa nie będzie dostępna dla klientów VeloBanku. W czasie prowadzonych prac serwisowych nie będzie można także płacić Blikiem. Dodatkowo utrudnione mogą być płatności online kartami.

Przerwa techniczna nie powinna mieć wpływu na wypłaty pieniędzy z bankomatów oraz płatności kartami w stacjonarnych sklepach.

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.