2022-02-25 12:13, akt.2022-02-26 21:22

publikacja
2022-02-25 12:13

aktualizacja
2022-02-26 21:22

Weekend bez Blika. Banki zapowiedziały przerwy techniczne
Weekend bez Blika. Banki zapowiedziały przerwy techniczne
fot. lucadp / / Shutterstock

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem niedziałającego Blika. Pięć banków zapowiedziało przerwy techniczne w trakcie najbliższych dwóch dni. Oprócz utrudnień z płatnościami wystąpią także niedostępności systemów bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Jak co tydzień na Bankier.pl sprawdzamy zapowiedziane prace serwisowe na weekend.

Podczas zbliżającego się weekendu pięć banków zapowiedziało przerwy techniczne: Alior Bank, Getin Bank, Nest Bank, ING Bank Śląski oraz Toyota Bank.

Prace serwisowe w Alior Banku

W najbliższy weekend klienci Alior Banku muszą liczyć się z niedostępnością bankowości internetowej Alior Online oraz Alior Mobile. Alior będzie przeprowadzał prace serwisowe, które rozpoczną się w sobotę (26 lutego) o godzinie 23:00  potrwają do niedzieli (27 lutego) do godziny 3:00. Podczas czterogodzinnej przerwy technicznej transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów będą działać normalnie, zapewnia bank i dodaje, że „czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco”.

Toyota Bank z przerwą

Toyota Bank będzie przeprowadzał prace serwisowe, które rozpoczną się w niedzielę (27 lutego) o godzinie 10:00 i potrwają do godziny 18:00 tego samego dnia. Podczas ośmiogodzinnej przerwy technicznej klienci
muszą liczyć się z utrudnieniami w autoryzacji płatności kartami, podczas korzystania z usług tzw. szybkich płatności, Automatycznego Serwisu Telefonicznego, w dostępie do systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

ING Bank Śląski z przerwą techniczną

ING Bank Śląski zapowiedział niedostępność płatności Blik. Klienci podczas przerwy technicznej, która trwała od godziny 2:00 do godziny 3:00 w nocy z piątku na sobotę (26 lutego) nie mogli płacić za zakupy w internecie oraz sklepach spożywczych za pośrednictwem Blika.

Prace techniczne w Getin Banku

W najbliższy weekend w nocy z piątku na sobotę (25 na 26 lutego) od godziny 23:30 do godziny 8:40 prace techniczne zapowiedział Getin Bank. Podczas przerwy technicznej, która trwała około dziewięć godzin, nie można było zalogować się do bankowości mobilnej oraz internetowej.

Nest Bank – przerwa techniczna

Kolejnym bankiem z zapowiedzianymi pracami technicznymi na najbliższy weekend był Nest Bank. W sobotę (26 lutego) w nocy – pomiędzy godziną 2:00 a 3:00 niedostępna była usługa Blik. W tym czasie nie było można m.in. zapłacić za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, wypłacić pieniędzy z bankomatu oraz wpłacić środków we wpłatomatach za pośrednictwem Blika.

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)

Dominika Florek

Źródło:
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.