Marcin Kaźmierczak2022-05-27 12:00redaktor Bankier.pl

publikacja
2022-05-27 12:00

Weekend bez Blika i bankowości mobilnej. Duże banki zapowiedziały przerwy
Weekend bez Blika i bankowości mobilnej. Duże banki zapowiedziały przerwy
fot. Vital Safo / / Shutterstock

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem niedziałającego Blika, braku dostępu do bankowości mobilnej oraz usług maklerskich. Przerwy techniczne w nadchodzących dniach zapowiedziały cztery banki. Jak co tydzień na Bankier.pl sprawdzamy, kogo czekają utrudnienia.

Podczas zbliżającego się weekendu prace serwisowe przeprowadzi Bank Pekao, PKO BP, Alior Bank oraz ING Bank Śląski.

Przerwa w PKO BP i Inteligo

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 maja) utrudnienia czekają klientów banku PKO BP i Inteligo. Od godz. 0.00 do 4.00 niedostępna będzie aplikacja IKO, w tym płatności zbliżeniowe telefonem oraz Blikiem.

Przerwa techniczna – Alior Bank

Utrudniony dostęp do bankowości mobilnej oraz internetowej będą mieli także klienci Alior Banku. Prace serwisowe zostały zaplanowane na sobotę (28 maja) oraz niedzielę (29 maja). Od godz. 9.00 do 12.00 w sobotę niedostępny będzie system inwestycyjny. Z kolei od godz. 23:00 w sobotę do godz. 3:00 w niedzielę niedostępna będzie bankowość internetowa Alior Online oraz aplikacja Alior Mobile.

Jak informuje bank na swojej stronie internetowej, prace nie będą miały wpływu na transakcje kartowe oraz wypłaty z bankomatów.

Bank Pekao z utrudnieniami

W nadchodzący weekend prace modernizacyjne wpłyną także na dostęp do usług maklerskich. Takie utrudnienia czekają m.in. na klientów Banku Pekao. W sobotę (28 marca) od godz. 11.00 do 17.00 nie będzie można składać dyspozycji oraz zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao.

ING Bank Śląski – bez dostępu do aplikacji

Również w sobotę, ale od godz. 8.00 do 18.00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej ING Banku Śląskiego. Klienci banku nie będą mogli skorzystać także z aplikacji ING Makler Mobile.

MKZ

Źródło:
Marcin Kaźmierczak

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse – Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.