W nadchodzących dniach klienci kilku banków działających w Polsce nie będą mogli skorzystać z bankowości elektronicznej, mobilnej czy płatności Blikiem. Jak co tydzień, sprawdzamy, klientów których banków czekają weekendowe przerwy w dostępie do usług.

Weekend bez Blika, przelewów i płatności kartami. Pięć banków z przerwami
Weekend bez Blika, przelewów i płatności kartami. Pięć banków z przerwami
/ Shutterstock

Nest Bank – przerwa techniczna

Jako pierwszy w ten weekend prace serwisowe przeprowadzać będzie Nest Bank. Odbędą się one w nocy z piątku na sobotę (24/25 lutego). Za ich sprawą od godz. 0:30 do 6:00 w sobotę niedostępna będzie bankowość internetowa i aplikacja mobilna banku.

Oznacza to, że klienci Nest Banku nie będą mogli także skorzystać z Blika i Visa Mobile, potwierdzać płatności za zakupy kartami w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności ani zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Reklama

Jak informują przedstawiciele banku, w czasie prowadzonych prac dostępne będą płatności kartami płatniczymi, również za pomocą Apple Pay, Google Pay oraz zegarkami i opaskami Garmin Pay i Fitbit Pay.

Utrudnienia w Banku Millennium

Na noc z soboty na niedzielę (25/26 lutego) prace serwisowe zaplanował Bank Millennium. Od godz. 2:00 do 3:00 nie będzie można zalogować się do aplikacji mobilnej oraz Millenetu. Niedostępne będą także płatności za zakupy w internecie.

VeloBank – bez przelewów i Blika

Bez przelewów i płatności Blikiem będą z kolei klienci VeloBanku. Utrudnienia potrwają od godz. 23:50 w sobotę (25 lutego) do godz. 3:00 w niedzielę (26 lutego).

W czasie prowadzonych prac serwisowych utrudnione mogą być także płatności online kartami.

Santander Consumer Bank – noc bez bankowości internetowej

Również w nocy z soboty na niedzielę (25/26 lutego) prace serwisowe będą przeprowadzane przez Santander Consumer Bank. Potrwają one od godz. 22:00 w sobotę, do godz. 3:00 w niedzielę.

W ich trakcie niemożliwe będzie zalogowanie się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Jak informują przedstawiciele banku, prace nie będą miały wpływu na płatności kartami kredytowymi i debetowymi banku.

Kolejne utrudnienia czekają na klientów banku w niedzielę (26 lutego). Od godz. 6:00 do 9:00 mogą wystąpić utrudnienia w działaniu bankowości internetowej i aplikacji mobilnej dla kart kredytowych oraz w usłudze 3DSecure, służącej do zatwierdzania płatności kartami za zakupy dokonywane w sklepach internetowych.

Bank BPS – przerwa techniczna

W niedzielny wieczór (26 lutego) z utrudnieniami będą musieli liczyć się z kolei klienci Banku BPS. Od godz. 20:00 do 23:59 mogą wystąpić przerwy w dostępie do portalu kartowego KARTOSFERA, aplikacji mobilnej BSPay.

Źródło:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.