2021-09-03 11:55

publikacja
2021-09-03 11:55

Weekend bez Blika. Utrudnienia w bankach
Weekend bez Blika. Utrudnienia w bankach
fot. lucadp / / Shutterstock

Niedostępne płatności Blik w części banków. Weekendowe przerwy techniczne mogą dać się we znaki. Klienci muszą liczyć się z brakiem możliwości zapłacenia za zakupy online przez internet, utrudnieniami podczas płacenia kartą oraz przy korzystaniu z aplikacji i serwisu. Jak co tydzień, na Bankier.pl robimy przegląd planowanych prac serwisowych w bankach.

W najbliższy weekend klienci sześciu banków muszą liczyć się z utrudnieniami. Prace serwisowe zapowiedział: PKO Banku Polski, Inteligo, Santander Bank Polska, Alior Bank, Nest Bank oraz Bank Polskiej Spółdzielczości.

PKO Bank Polski i Inteligo bez jednej usługi Blik

W sobotę (4 września) klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo pomiędzy północą a godziną 10:00 nie wykonają międzybankowych przelewów na telefon Blik oraz natychmiastowych (Express Elixir). W ten sam dzień wystąpi także przerwa w możliwości zlecania przelewów zagranicznych (DPW) – potrwa od północy do godziny 12:30. PKO BP i Inteligo będą przeprowadzać prace modernizacyjnej.

Santander Bank Polska z przerwą techniczną

Również w sobotę (4 września) utrudnienia czekają na osoby posiadające rachunki bankowe w Santander Bank Polska. Od północy do godziny 3:00 niedostępny będzie serwis bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna. Dodatkowo podczas przerwy technicznej klienci Santandera nie będą mogli skorzystać z Blika.

Prace serwisowe w Alior Banku

Kolejną instytucja, która zapowiedziała prace serwisowe na weekend jest Alior Bank. Przerwa techniczna rozpocznie się w sobotę (4 września) o godzinie 23:00 i potrwa do niedzieli (5 września) do godziny 8:00. W tym czasie nieodstępna będzie bankowość internetowa i mobilna.

W weekend na klientów Alior Banku czekają jeszcze dwie przerwy techniczne. W sobotę (4 września) pomiędzy godziną 9:00 a 21:00 klienci nie skorzystają z systemy inwestycyjnego. Natomiast od piątku (3 września) od godziny 23:30 do 23:00 w niedzielę (5 września) niedostępna będzie platforma Alior Trader 2 oraz Alior 4 Trader.

Przerwa w działaniu Blika w Nest Banku

Weekend bez Blika czeka też na klientów Nest Banku. W sobotę (4 września) od godziny 6:00 do 19:00 usługa będzie niedostępna. W tym czasie niedostępne będą płatności za zakupy internetowe, nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych, doładowania telefonu komórkowego oraz zasilenia rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa, niedostępne będą operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) oraz zarządzanie celami oszczędnościowymi.

Bank Polskiej Spółdzielczości w utrudnieniami

Utrudnienia w realizacji przelewów oraz podczas wykonywania operacji kartami w Banku Polskiej Spółdzielczości. BPS zapowiedział prace serwisowe, które potrwają od piątku (3 września) od godziny 20:00 do 6:00 w sobotę (4 września). Oprócz wymienionych utrudnień klienci mogą napotkać problemy podczas korzystania z bankowości elektronicznej.

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)

Dominika Florek

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.