Weekend bez przelewów, bankomatów i Blika w dużych bankach. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej
Weekend bez przelewów, bankomatów i Blika w dużych bankach. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej
/ Shutterstock

Na nadchodzący weekend przerwy w dostępie do bankowości elektronicznej i mobilnej zapowiedziało pięć banków, a wśród nich te z grona największych. Z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć w każdy z weekendowych dni.

Do tej pory prace serwisowe, modernizacyjne lub techniczne zapowiedziały następujące banki: PKO Bank Polski i Inteligo, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank oraz Nest Bank.

Prace serwisowe wiążące się z brakiem dostępu do bankowości internetowej i mobilnej w nocy z piątku na sobotę zaplanował także Getin Bank. Będą miały one związek ze zmianą marki Getin Bank na VeloBank.

Przerwa techniczna w PKO Banku Polskim i Inteligo

Klienci PKO BP i jego internetowej marki Inteligo na utrudnienia powinni przygotować się w niedzielę (20 listopada). Od godz. 0:00 do 12:00 nie będzie można korzystać z internetowego i telefonicznego serwisu iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking.

Niedostępne będą także płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Nie będzie można również pobierać informacji o rachunkach, dostępnych środkach oraz inicjować płatności w ramach otwartej bankowości (Open Banking). W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

W czasie przerwy technicznej aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, aplikacją IKO będzie można z kolei jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów.

Santander Bank Polska – przerwa techniczna w weekend

Wcześniej, bo już w piątek (18 listopada) o godz. 23:00 rozpoczną się prace serwisowe prowadzone przez Santander Bank Polska. Potrwają one do godz. 9:00 w sobotę (19 listopada).

W ich trakcie nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Niemożliwe będą również płatności Blikiem, wykonywanie przelewów natychmiastowych, przelewów za pośrednictwem Przelewy24. Niedostępny będzie także Kantor Santander.

Utrudnienia w ING Banku Śląskim

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 listopada) utrudnienia czekają klientów ING Banku Śląskiego. Od godz. 23:30 w sobotę do 6:00 w niedzielę niedostępna będzie część usług w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING oraz ING Business.

W czasie prowadzonych prac utrudnione będzie także korzystanie z bankomatów, wpłatomatów (również wpłat Blikiem). Mogą pojawić się również problemy z obsługą kart w ING Business, płatnościami w terminalach czy płatnościami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3D Secure.

Jak informuje bank, podczas przerwy technicznej nie będzie można także:

  • nadawać numerów PIN do kart płatniczych i kredytowych, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych,
  • zamawiać kart płatniczych,
  • przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING,
  • dodać kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • wykonać operacji na rachunku karty kredytowej,
  • wykonać płatności natychmiastowych (Express ELIXIR i BlueCash) i przelewów na telefon BLIK,
  • wykonać płatności natychmiastowej Płać z ING,
  • realizować płatności BLIKIEM,
  • dodawać kont z innych banków.

Wcześniej, bo w sobotę (19 listopada) od godz. 8:00 do 21:00, niedostępny będzie także moduł Makler w Moim ING.

Prace serwisowe w mBanku

W nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę rano prace serwisowe prowadził będzie także mBank. Od godz. 2:30 do 8:30 w niedzielę (20 listopada) nie będzie można płacić kartami ani wypłacać pieniędzy z bankomatów. Nieco dłużej nie będzie można płacić za zakupy w internecie. W tym przypadku przerwa potrwa od godz. 2:30 do 10:30.

Jak informują przedstawiciele banku, pomiędzy godziną 2:30 a 10:30 niemożliwe będzie także zalogowanie się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

– Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę – czytamy na stronie mBanku.

Nest Bank – utrudnienia w weekend

Również w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielny poranek (20 listopada) potrwa przerwa techniczna związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Nest Bank.

Pomiędzy godz. 0:30 a 7:30 całkowicie niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna Nest Banku. W czasie prowadzonych prac nie będzie można także płacić Blikiem ani kartami Visa Mobile.

Podczas przerwy niemożliwe będzie także potwierdzanie płatności za zakupy kartami w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej. Nie będzie można także płacić w sklepach internetowych, korzystając z linków do płatności ani zmieniać limitów płatności w bankowości internetowej.

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.