2022-10-14 12:20

publikacja
2022-10-14 12:20

Weekend bez przelewów i bankomatów. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej
Weekend bez przelewów i bankomatów. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej
/ Shutterstock

W nadchodzących dniach klienci pięciu banków będą musieli liczyć się z utrudnieniami z dostępem do bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłatami gotówki z bankomatów. Jak co tydzień przygotowaliśmy listę instytucji, które zapowiedziały planowane prace serwisowe.

Na najbliższy weekend przerwy techniczne zapowiedziały: Santander Bank Polska, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz BNP Paribas.

Santander Bank Polska – przerwa techniczna

Klienci Santander Bank Polska z utrudnieniami muszą liczyć się już w piątek oraz sobotni poranek. Od godz. 23:00 w piątek (14 października) do godz. 7:00 w sobotę (15 października) nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej. W czasie prowadzonych prac nie będzie działała także aplikacja mobilna banku.

Jak zapewniają przedstawiciele banku, w czasie przerwy technicznej bankomaty i wpłatomaty mają działać bez zakłóceń.

Przerwa techniczna w Banku Pekao

Prace serwisowe na nadchodzący weekend zaplanował także Bank Pekao. Utrudnienia dla klientów rozpoczną się w niedzielę (16 października) o godz. 16:00 i potrwają do godz. 18:00. W tym czasie mogą wystąpić trudności ze składaniem dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz na platformie eTrader Pekao.

Bank Pocztowy – problem z dostępem do bankomatów

Z nieco szerzej zakrojonymi utrudnieniami w ten weekend będą musieli radzić sobie klienci Banku Pocztowego. Pojawią się one jednak dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 października).

Jak informują przedstawiciele banku, wówczas od godz. 0:00 do 3:00 mogą wystąpić utrudnienia w wypłacaniu pieniędzy z bankomatów oraz wpłacaniu środków do wpłatomatów. Utrudnione mogą być także transakcje bezgotówkowe, czyli dokonywanie płatności kartami oraz wykonywanie przelewów.

Ponadto od godz. 0:00 do 6:00 nastąpi brak możliwości dodawania kart do portfeli cyfrowych: Garmin Pay, Google Pay, Apple Pay i Xiaomi Pay oraz brak możliwości dokonywania transakcji przy ich użyciu.

Utrudnienia w Banku BPS

Również w niedzielę (16 października), ale od godz. 20:00 do 23:00, potrwają prace serwisowe prowadzone przez Bank Polskiej Spółdzielczości. W ich trakcie niedostępna będzie bankowość internetowa e25.

Przerwa techniczna zostanie powtórzona w poniedziałek (17 października) od godz. 9:00 do 13:00.

BNP Paribas – przerwa techniczna

Serwisy internetowe niedostępne będą w nadchodzących dniach także dla klientów biznesowych banku BNP Paribas. Mowa o systemach: GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).

Utrudnienia rozpoczną się w sobotę (15 października) o godz. 1:00 i potrwają do godz. 2:30 w niedzielę (16 października).

MKZ

Źródło:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.