2022-11-25 14:30

publikacja
2022-11-25 14:30

W tym tygodniu przerwy techniczne w bankach bardziej dotkną inwestorów niż pozostałych klientów. Podczas weekendu niedostępne będą serwisy maklerskie aż w czterech bankach. Dodatkowo utrudnienia mogą wystąpić w dostępie do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Jak co tydzień sprawdzamy, które banki zapowiedziały prace serwisowe.

Weekend bez usług maklerskich. Banki zapowiedziały prace serwisowe
Weekend bez usług maklerskich. Banki zapowiedziały prace serwisowe
fot. leungchopan / / Shutterstock

Prace techniczne w trakcie tego weekendu zapowiedziały: ING Bank Śląski, mBank, Bank Pekao, Alior Bank, Toyota Bank oraz BPS. 

ING Bank Śląski z przerwą techniczną

ING Bank Śląski podczas ostatniego listopadowego weekendu będzie przeprowadzał prace serwisowe. W związku z tym wystąpi przerwa w działaniu modułu Makler w systemie bankowości internetowej. Niedostępność rozpocznie się w sobotę (26 listopada) o godzinie 6:00 i potrwa do godziny 10:00 w niedzielę (27 listopada)

Prace serwisowe w mBanku

W trakcie najbliższego weekendu klienci mBanku muszą liczyć się z utrudnieniami w dostępie do dwóch usług. W piątek (25 listopada) pomiędzy godziną 23:00 a północą niedostępny będzie mKantor – zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i na urządzeniach mobilnych. Natomiast w sobotę (26 listopada) od godziny 9.00 do 14.00 klienci nie skorzystają z eMaklera i maklerskich aplikacji mobilnych. 

Przerwa serwisowa w Alior Banku

Kolejną instytucją, w której wystąpią chwilowe utrudnienia w trakcie nadchodzącego weekendu, jest Alior Bank. Pomiędzy godziną 7:00 a 16:00 w sobotę (26 listopada) niedostępne będą platformy wymiany walut Autodealing oraz eFX Trader. „Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco” – podaje Alior.

Przerwa administracyjna w Banku Pekao

Klienci Banku Pekao muszą liczyć się z utrudnieniami w korzystaniu z serwisu oraz czasową niedostępność stron internetowych banku. Od godziny 23:00 w piątek (25 listopada) do godziny 02:00 w sobotę (26 listopada) będą prowadzone prace techniczne. W tym czasie wsytąpią trudności z działaniem wymienionych usług. 

Dodatkowo w sobotę (26 listopada) pomiędzy godziną 6:00 a 23:50 niedostępny będzie serwis usług maklerskich. W tym czasie klienci nie złożą dyspozycji i zleceń dotyczących instrumentów giełdowych oraz detalicznych obligacji skarbowych w serwisach: Pekao24Makler, Pekao24, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz na platformie eTrader Pekao.

Bank Polskiej Spółdzielczości z pracami technicznymi

Z powodu prac serwisowych w Banku Polskiej Spółdzielczości będzie mieć miejsce przerwa techniczna. Rozpocznie się w sobotę (26 listopada) o godzinie 22:00 i potrwa do godziny 1:00 w niedzielę (27 listopada). W tym czasi eniedostępny będzie system bankowości internetowej.

Przerwa serwisowa w Toyota Banku 

Utrudnienia czekają także na klientów Toyota Banku. Od godziny 15:00 do godziny 18:00 w sobotę (26 listopada) niedostępny będzie system bankowości elektroniczje, autoryzacja płatności kartowych, automatyczny serwis telefoniczny, wyciągi oraz usługi tzw. szybkich płatności. 

 Dominika Florek


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.