2021-08-11 13:39

publikacja
2021-08-11 13:39

Wyciekły dane ponad miliona kart płatniczych, również zarejestrowanych w Polsce
Wyciekły dane ponad miliona kart płatniczych, również zarejestrowanych w Polsce
fot. ShutterOK / / Shutterstock

Dane ponad miliona kart płatniczych trafiły na fora internetowe, z których korzystają hakerzy – informuje serwis bleepingcomputer.com. Wśród nich są dane z kart zarejestrowanych w Polsce.

Na wyciek danych natrafili eksperci z grupy Cyble, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Na jednym z forów internetowych znaleźli plik, który zawiera dane ponad miliona kart płatniczych i ich posiadaczy.

Jak udało się ustalić, dane zostały wykradzione w latach 2018-19 r. Problem nie dotyczy więc nowszych kart zarejestrowanych po 2019 r. Wciąż aktywna jest co czwarta karta, której dane zostały wykradzione.

W pliku z danymi oprócz numerów kart płatniczych i ich okresów ważności znalazły się przypisane im kody CVV, informacje o krajach, w których zostały zarejestrowane oraz adresach właścicieli, mailach i numerach telefonów.

Hakerzy wykradli również dane dotyczące kart zarejestrowanych w bankach działających w Polsce. Problem dotyczy ok. 3 tys. kart, które zarejestrowano w ING Banku Śląski, BNP Paribas oraz mBanku.

Najwięcej wykradzionych danych dotyczyło kart zarejestrowanych w Indiach, Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku.

MKZ

Źródło:
Tematy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.